Vedeli ste?

08.12.2019

Aloe Vera je považovaná za dar od starovekých Egypťanov, ktorí sú označovaní za prvých, čo odhalili zázračné účinky tejto rastlinky. Už dávna Kleopatra využívala silu aloe na svoju pokožku, čím si udržovala svoje telo krásne a večne mladé. Rovnako aj Gréci zdedili práve od Egypťanov poznatky o tejto zázračnej rastlinke. Aristoteles ako učiteľ šíril poznatky ďalej, až k Alexandrovi Veľkému, ktorý nepohrdol priaznivými účinkami Aloe Vera. Vojaci tohto velikána nosili Aloe Vera vždy so sebou na všetky svoje výpravy. Aj na zranenia vojakov sa táto rastlinka dávala na všetky poranenia a zranenia.

Aloe Vera, respektíve gél z tejto rastlinky je bohatý na viaceré vitamíny, predovšetkým vitamíny A, C a E. Okrem vitamínov sú to aj minerály ako horčík, síra, selén, zinok a chróm. Antioxidanty, aminokyseliny, vláknina, steroly, enzýmny a polysacharidy sú rovnako súčasťou zloženia Aloe Vera.

Aloe Vera je najzákladnejšou zložkou chudnutia, ako aj fitness programu. Zistilo a potvrdilo sa, že v prípade pravidelnej konzumácii Aloe Vera, je možné schudnúť a súčasne aj nadobúdať svaly, respektíve kvalitnú svalovú hmotu. Ak túžite po kráse, flexibilite a pružnosti, chcete mať zdravú imunitu a nervový systém po celý svoj život, neváhajte a s kľudom siahnite po Aloe Vera.